Tango

Navigácia k tancu: tanec - tance - tanec Tango

tanec Tango patrí medzi Štandartné tance

Tango nazývané tiež Argentínskym tangom, je intímnym tancom, predstavuje vzťah muža a ženy, ich napätie a lásku. Vznikol v uliciach Buenos Aires v Argentíne, kde sa po uliciach a v miestnych baroch tancuje dodnes.

Tango bol hriešny tanec, tanec prostitútiek, ktorý mál prilákať pánov. Tango bolo v Európe zakázané. Ale po menšej úprave do dnešnej podoby sa stal najobľúbenejším spoločenským tancom dnešnej doby. Z ulíc prešiel do spoločenských sál a patrí medzi súťažné tance v štandardných tancoch.

"Tango" ako také nie je náročné na kroky a figúry, ale čaro tanga sa skrýva v správnom postoji a výraze. Držanie v tangu je uzavretejšie, nohy sa dvíhajú, na rozdiel od iných štandardných tancov, kde sa kĺžu a kroky sledujú krivku mierne doľava. Pravý bok dámy je asi v strede tela pána, ktorý siaha pravou rukou a ramenom na chrbát dámy hlbšie ako pri iných tancoch a ľavá ruka dámy siaha zasa hlbšie za pánovo pravé rameno.

Ako sa tancuje Tango

Jedna video ukážka tancu tango je lepšia ako ďalších tisíc slov ;)

Chcem sa naučiť tanec Tango

Tango sa mi páči, kde nájdem tanečné školy kde sa naučím tancovať tento tanec?

Tanečné školy kde sa naučíte tanec Tango

Zoznam tanečných škôl tancu Tango: Vaša tanečná škola tu nie je? Onedlho ju môžete zaregistrovať.  

Tango videá

Najlepšie videá tancu Tango:

Oznamy: Tanečný portál sa práve vyvíja, postupne budú pribúdať ďalšie funkcie.

Ak si zaregistrovaný môžeš sa prihlásiť

Tanečný portál


Tanec pre Vás:

Tance ktore najdete na tanečnom portáli trsam.sk: Afro Latino, Anglický valčík - Waltz, Bachata, Cha-cha, Reggaeton, Salsa, Tango

Let's Dance

Nové fórum o tanečnej súťaži Let's Dance

Tanečné Školy

Spúšťame registráciu pre Tanečné školy, ak máte záujem registrovať vašu tanečnú školu, pridávať tanečné akcie, tanečné kurzy pozrite si našu testovaciu školu latino a nenechajte sa predbehnúť. Tanečné školy budú zoraďované podľa dátumu registrácie. Registrácia je zadarmo.

Tanečná dovolenka?

Už viete kam pôjdete tento rok na dovolenku? Pozrite si Chorvátsko.

.