Anglický valčík - Waltz

Navigácia k tancu: tanec - tance - tanec Anglický valčík - Waltz

tanec Anglický valčík - Waltz patrí medzi Štandartné tance

Waltz alebo aj inak nazývaný anglický valčík, patrí medzi swingové tance a zaraďuje sa do skupiny štandardných spoločenských tancov. Tento spoločenský tanec sa tancuje v trojštvťovom takte.

Anglický valčík (waltz) má približne 30 taktov za minútu, na rozdiel od klasického, viedenského valčíku, ktorý má 60 taktov za minútu. Dôraz sa kladie na prvú dobu. Krok, krok prísun.

Waltz je švihový tanec s jednoduchými figurami, ktoré sú založené na diagonálnom základe, a tým vytvárajú plynulý a relatívne ľahký pohyb po tanečnom parkete .Pri Waltzi treba dbať na správne uvoľnenie a napnutie kolien, na správne držanie tela (klasická „loď“ – partner drží prsty pravej ruky na partnerkinej ľavej lopatke. Partnerkina ľavá ruka voľne leží na partnerovej a prstami objíma deltový sval jeho ruky. Partnerova ruka drží partnerkinu vo výške jej očí pri povolenom lakti, udržuje sa telesný kontakt.) a správny švih. Tým získavajú tanečníci anglického valčíku teda waltzu ladné a rýchle pohyby po parkete, ktoré potešia každého diváka.

Ako sa tancuje Anglický valčík - Waltz

Jedna Video ukážka tancu waltz je lepšia ako ďalších tisíc slov ;) Waltz v podaní profesionálov Hiltonovcov. Veľmi sa mi páči ako tancujú na waltz na tomto videu.

Chcem sa naučiť tanec Anglický valčík - Waltz

Waltz sa mi páči, kde nájdem tanečné školy kde sa naučim tancovať Waltz?

Tanečné školy kde sa naučíte tanec Waltz

Zoznam tanečných škôl tancu Anglický valčík (Waltz): Vaša tanečná škola tu nie je? Onedlho ju môžete zaregistrovať.  

Anglický valčík - Waltz videá

Najlepšie videá tancu Anglický valčík - Waltz:

Oznamy: Tanečný portál sa práve vyvíja, postupne budú pribúdať ďalšie funkcie.

Ak si zaregistrovaný môžeš sa prihlásiť

Tanečný portál


Tanec pre Vás:

Tance ktore najdete na tanečnom portáli trsam.sk: Afro Latino, Anglický valčík - Waltz, Bachata, Cha-cha, Reggaeton, Salsa, Tango

Let's Dance

Nové fórum o tanečnej súťaži Let's Dance

Tanečné Školy

Spúšťame registráciu pre Tanečné školy, ak máte záujem registrovať vašu tanečnú školu, pridávať tanečné akcie, tanečné kurzy pozrite si našu testovaciu školu latino a nenechajte sa predbehnúť. Tanečné školy budú zoraďované podľa dátumu registrácie. Registrácia je zadarmo.

Tanečná dovolenka?

Už viete kam pôjdete tento rok na dovolenku? Pozrite si Chorvátsko.

.